حضور آکادمی فردوسی در نمایشگاه اینوتکس (INOTEX)

نمایشگاه اینوتکس

نمایشگاه اینوتکس

امسال بار دیگر در نمایشگاه بین المللی تهران اهالی اکوسیستم نوآوری زیر یک سقف جمع شدند تا دستاوردهای نوین خود را به اشتراک بگذارند. قطعا یکی از مهم ترين شاخصه ها و ویژگی های انسان هاى توانمند و كارآفرينان بزرگ، قدرت تفکر و خلاقیت بالا و نگاه متفاوت آن ها نسبت به  دیگران است  که آن ها را متمایز می کند. همه انسان ها کم و بیش خلاق هستند و این توانایی به درجات و سطح های متفاوت در همه ما وجود دارد، مهم آن است که بتوانیم در سنين پايين که زمان مناسب تری برای شروع یادگیری موثر است  آن را شکوفا کنیم و توسعه دهیم. در بین تمامی شرکت های دانش بنیان، شتاب دهنده ها، پارک های علم و فناوری و بخش های متفاوت و متنوع نمایشگاه اینوتکس غرفه اینوجوان به عنوان یکی از متفاوت ترین و جذاب ترین غرفه ها فعالیت خود را به پایان رساند.

با توجه به علم روز و مطالعاتی که در حوزه آموزش موثر انجام شده‌است، تاثیر یک فضای تعاملی و شاد همراه با انجام بازی‌های سرگرم کننده و در عین حال با ارزش و آموزشی به خصوص برای سنین کودک و نوجوان می تواند گامی بزرگ در راستای انجام فعالیت های آموزشی موثر باشد.

اینوجوان امسال  با حضور آکادمی نوآوری و کارآفرینی فردوسی به همراه مجموعه فن بازی در مساحتی در حدود 300 متر و با چند رویداد مجزا و خلاقانه، و با حضور سازمان بین المللی یونیسف به عنوان همراه و حامی اینوجوان، فضای متفاوتی را در نمایشگاه اینوتکس 2019 برای کودکان و نوجوانان رقم زد. تا بتواند  برای رسیدن به ایده‌آل آموزش با استفاده از بازی گام بردارد. در این نمایشگاه برنامه ریزی ها به این صورت برنامه ریزی شده که کودکان و نوجوانان در این نمایشگاه علاوه بر تمرین ایده پردازی، کارتیمی و کسب تجربه، بتوانند همراه با بازی ها و سرگرمی های متناسب با سن خود، آموزش های لازم را نیز کسب کنند.

آکادمی نوآوری و کارآفرینی فردوسی، امسال با دو مسابقه پر هیجان و شگفت انگیز سعی در شناساندن بخش های مختلف نمایشگاه اینوتکس و آموزش به نوجوانان و خانواده های حضور یافته در نمایشگاه را داشت. یکی از مسابقه های جذابی که در این نمایشگاه توسط اینوجوان برگزار شد مسابقه نقشه گنج بود که علاوه بر سرگرمی، تمام سعی خود را کرد تا تمامی شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها، شتابدهنده ها و پارک های علم و فناوری را به نوجوانان معرفی نماید، و یکی دیگر از جذاب ترین قسمت های نمایشگاه حضور استارتاپ ریس نت  بود که با حضور 250 شرکت کننده در مسابقه ریس نت که یکی از پر هیجان ترین قسمت های غرفه اینوجوان بود، جوایزی ارزشمند و جذابی به برندگان اهدا گردید.

امروزه با توجه به اهمیت آموزش و یادگیری های موثر در سنین نوجوانی، اینوجوان برای نوجوانانی که می خواهند مسیر آینده خود را مشخص نمایند و شروع به فعالیت در حوزه کسب و کار کنند و یا خانواده هایی که فرزند کودک و نوجوان دارند و دغدغه تربیت و یادگیری فرزندان خود را دارند بستر بسیار مناسب و جامعی را ایجاد کرده است.

دیدگاه ها بسته شده است