افزایش خلاقیت با 8 کار

افزایش خلاقیت با 8 کار

شاید شما هم دیده باشید که افرادی یک کار مشابه را در زمان انجام می‌دهند اما نتایج متفاوتی را شاهد هستند، شاید بپرسید علت آن چیست؟ پاسخ شما وجود خلاقیت و نوآوری است. در هر کسب و کار و فعالیتی، خلاقیت می‌تواند مزیت رقابتی مهمی باشد. سوال بعدی این است که چطوری خلاقیت را در خودمان افزایش دهیم تا به این وجه تمایز خیلی بزرگ برسیم. خلاقیت یک مسئله مطلق و یا ذاتی نیست، بلکه راهکارهایی برای افزایش آن وجود دارد. در این مقاله قصد داریم افزایش خلاقیت با 8 کار را به شما توضیح می‌دهیم تا از مزایای افزایش آن در کسب و کارتان استفاده کنید.

با 8 کار خلاقیت را افزایش دهید

1.  شروع به یک بازی که ترجیحا فکری باشد، کنید:

بازی های فکری، به شدت بر روی خلاقیت شما اثر میگذارند، برای مثال بازی هایی مثل سودوکو، حل جدول کلمات، شطرنج، تخته نرد یا هر بازی دیگری که باعث شود شما فکر کنید.
اینکار بهانه ای برای مشغول شدن ضمیرآگاهتان و اجازه دادن به ضمیرناخودآگاهتان برای فعالیت بر روی مسئله اصلیتان است.

2. شروع به خواندن کنید،چیزهایی که قبلا نمی‌خواندید:

همیشه کتاب داستان میخوانید؟ میخواهید خلاقیت تان جریان یابد، اینبار یک کتاب علمی بخوانید. اصلا یک دیکشنری بردارید و یک صفحه از انرا بخوانید، یک بروشور از یک وسیله خانگی را بخوانید.
هرچیزی به غیر از چیزهایی که همیشه میخواندید، به شما کمک میکند خلاق تر فکر کنید.

3. شروع به صحبت کردن کنید، ترجیحا با یک آدم باهوش:

هر وقت نیاز به کمی خلاقیت و ایده های جدید داشتید، یک نفر را که میدانید باهوش و خلاق است را پیدا کنید و در مورد مسئله ای (لازم نیست در مورد سوال اصلی خودتان باشد) با او وارد گفتگو شوید، سعی کنید دیدگاه های او را نقد کنید و به حرفهایش گوش دهید.
آبراهام لینکلن، عادت داشت همیشه زمانی که با چالشی روبرو میشد، معاونش را صدا میزد و با او وارد بحث و گفتگویی راجع به مسائل پیش پا افتاده میشد… شما هم امتحان کنید، نتیجه فوق العاده ای دارد.

4. آشپزی کنید، ترجیحا قهوه یا کیک:

یکی از کارهای جالبی که خلاقیت شما را فوق العاده افزایش میدهد، سرگرم قهوه درست کردن ،شدن است. قهوه یا کیک، درست کردن، از نظر طب سنتی، به علت رشد این مواد از زمین، باعث میشود جریان انرژی مثبتی در محیطی که مشغول آن هستید، ایجاد شود که به شما کمک میکند احساس آرامش بیشتری کنید و راحت تر فکر کنید.

5. برای یک روز به یک جای جدید بروید و شروع به یک فعالیت جدید کنید:

مهم نیست کجا و برای چقدر پول ! فقط یک جای جدید پیدا کنید و برای یکروز از صاحبان کسب و کار انجا اجازه بخواهید به صورت مهمان برایشان کار کنید. این کار خلاقیت شما را ممکن از 100 برابر کند ! حتما امتحان کنید.

6. شروع به راه رفتن در سرما بکنید، ترجیحا با لباس کم:

ابن سینا، عادت داشت برای فکر کردن در اتاقی سرد قدم بزند. این کار باعث میشود بدن شما هشیاری بیشتری پیدا کند و از حالت کرختی خارج شود. کافیست قبل از ملاقات ها و یا شروع به فکر کردن، در محیطی سرد کمی فعالیت کنید، تاثیر شگفت انگیزی بر روی خلاقیت تان خواهد گذاشت.

7. به دوستتان زنگ بزنید، ترجیحا قدیمی:

صحبت کردن با دوست قدیمی، احساس نشاط و آرامش زیادی به شما خواهد داد. کافیست هنگام نیاز به افکار خلاقانه بعد از اینکه ساعت ها به فکر کردن مشغول شدید و به نتیجه نرسیدید، فکر کردن را کنار بگذارید و به دوستی قدیمی زنگ بزنید.
بلافاصله بعد از تماس شاهد انرژی مضاعفی در درونتان خواهید شد.

8. از راه‌ها و مسیرهای جدیدی به منزل یا محل کار خود بروید:

همیشه از یک مسیر مشخص به محل کارتان میروید و یا به خانه برمیگردید؟ اینبار از یک مسیر جدید برگردید یا بروید. اینکار باعث میشود سلولهای ذهنی شما از حالت عادی خارج شوند و شروع به مسیریابی کنند.
مسیریابی از قدرتمندترین تکنیک های مقابله با پیری سلولهای مغز و مقابله با آلزایمر است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *