فصل اول

آغاز جهشی در زندگی شغلی و تحصیلی شما

در متن زیر با متفاوت ترین اتفاق زندگیتون مواجه میشید.


این فرصت در زندگی خیلی آدم ها به ندرت به وجود میاد که بخوان ازش استفاده کنند.


چیزی که شما در متن زیر بدست میارید آینده متفاوتی رو براتون رقم می زنه...

 • خلق مدل شغلی (آینده ای که باید امروز ببینید.)...

  روزانه چندین نفر برای مشاوره شغلی یا تحصیلی به مرکز مشاوره مدرسه کسب و کار مراجعه می کنند. تقریبا همه در بازه سنی 18 الی 30 سال هستند.
  شاید سوالات اون ها سوالات شما هم باشه...
 • رشته دانشگاهیم رو تغییر بدم یا نه؟
  برم سربازی و زودتر به بازار کار برسم یا مقطع بعدی رو شروع کنم؟
  آیا ازدواج با تحصیل و کار و سربازی و ... منافاتی نداره ؟
  ادامه تحصیل برم خارج از کشور یا بمونم؟
  در حین تحصیل کار کنم یا روی تحصیل تمرکز کنم؟
40

راستش رو بخواهید همه این سولات از یک خانواده هستند و یک پاسخ برای همه ی اونها وجود داره.

پاسخی که در سوال زیر پیدا میشه؟

شما می خواهید در 40 سالگی کجا باشید؟

یعنی تا چشم انداز شغلی و تحصیلی خودتون رو ندونید هیچ مشاوری نمیتونه به شما پاسخ مناسبی بده

 • چند سال پیش بعد از یک نظر سنجی در دانشگاه هاروارد مشخص شد 20 درصد افراد موفق این دانشگاه کسانی بودند که به آینده شغلیشون فکر کرده بودند ولی 5 درصدی که الان شاید اون ها دارن دنیا رو مدیریت می کنن کسانی بودند که آینده زندگی شغلی خودشون رو مکتوب کرده بودند.
  تنها 2 درصد از انسان های دنیا اقدام به ترسیم چشم انداز زندگی خودشون می کنند. همون موفق ترین ها...
 • بسیاری از نارضایتی‌های شغلی افراد به عدم شناخت بازارکار مربوط نیست: این وضعیت نامطلوب به دلیل نداشتن شناخت کافی از خود آدمها است!
  البته ترسیم این چشم انداز شغلی بدون شناخت شرایط فعلی شما ممکن نیست. پس لازمه تا شما به شناخت خوبی از خودتون یعنی وضعیت موجود برسید. بدونید چه مهارت هایی دارید، چه فرصت هایی در درون یا اطراف شما وجود داره و در یک کلام باید کشف کنید “مدل شغلی و سبک کاری مناسب شما” چیه...؟!!

تدوین نقشه توسعه شغلی یعنی شناخت خود، چشم انداز 40 سالگی و ترسیم گام های حرکت، ابزارهایی دارند که در فصل اول مدرسه تابستانه در اختیار شما قرار داده می شوند. ما در فصل خلق مدل شغلی، از همان ابتدای مسیر و با کمک منتورها، مشاوران و مربیان شغلی در کنارتان خواهیم بود تا نقشه توسعه شغلی خود را تدوین کنید.


40

در نهایت هم باید شما گام های حرکت از وضعیت موجود (خودشناسی) به وضعیت مطلوب (چشم انداز 40 سالگی) رو ترسیم کنید.

کمپ اول: چهل سالگی شما

تدوین نقشه نوسعه شغلی و تحصیلی یعنی شناخت خود،چشم انداز 40 سالگی و ترسیم گام های حرکت ، این فرآیند ابزار هایی دارند که در کمپ اول مدرسه تابستانه با نام « چهل سالگی شما » در احتیار شما قرار داده می شوند.ما در این کمپ ، از همان ابتدای مسیر و با کمک منتورها،مشاوران و مربیان شغلی د رکنارتان خواهیم بود تا نقشه توسعه شغلی خود را تدوین کنید.
سرفصل ها:طراحی بوم مدل شخصی،پرونده کامل ویژگی های فردی،برنامه ریزی عملیاتی،تدوین برنامه توسعه فردی

کمپ دوم:شغل مناسب شما

آشکار کردن راز های شخصیتی شما،نحوه به کارگیری اطلاعات،تصمیم سازی،محیط شناسی و کشف شغل مناسب محتوای این کمپ است.با استفاده از تمرین ها و ابزار های ویژه شغل یابی.این کمپ مشاغلی را به شما نشان خواهد داد که در راستای تیپ شخصیتی شماست و شما را از نقاط قوت و ضعفتان در آن شغل خواهد کرد،همچنین در این کمپ آموزش خواهید دید تا نیروی منحصر به فردتان را با تلاش برای شغل یابی منطبق کنید تا به بهترین فرصت ها دست پیدا کنید.
سرفصل ها:تدوین رزومه کامل شغلی ، استفاده از ابزارهای مجازی شغلی،نحوه ارائه شخصی در یک فضای عمومی،تکنیک های حضور موفق در جلسات مصاحبه شغلی،راه های ارتقا برند شخصی