10 مهارت مهم در کارآفرینی برای کارآفرینان موفق

10 مهارت مهم در کارآفرینی

10 مهارت مهم در کارآفرینی

در دنیای امروز هر روز بیشتر با واژه کارآفرین و کارآفرینی مواجه می‌شویم، و شاهد این مسئله هستیم که افراد بیشتری به دنیای کارآفرینی تمایل پیدا می‌کنند. در مرحله اول باید معنای کارآفرینی چیست و کارآفرین چه کسی است؟  را بدانیم و در مرحله بعد با مهارت‌های مهم در کارآفرینی در این مقاله آشنا می‌شویم، که 10 مهارت مهم در کارآفرینی به وضوح تشریح شده‌است. همچنین برای اینکه بدانید آیا شما هم می‌توانید کارآفرین موفقی شوید مقاله  همه می‌توانند کارآفرین موفقی باشند؟ را باید مطالعه کنید. مهارت‌هایی که هر کارآفرین موفق باید آن‌ها را بداند بسیار متنوع و زیاد هستند که بررسی و مطالعه آن می‌تواند زمان زیادی را از شما را بگیرد، اما ما در اینجا این مهارت‌ها را به طور خلاصه به دو دسته مهارت‌های عمومی و مهارت‌های مدیریتی تقسیم کرده‌ایم.

الف ) 4 مهارت عمومی از 10 مهارت مهم در کارآفرینی :

1- مهارت در برقراری ارتباط : مهارت درارتباط موثر و سودمند با سرمایه‌داران درجهت تامین منابع برای راه اندازی یک کسب و کار و همچنین توانایی در برقراری ارتباط حضوری با صاحبان کسب و کار و دیگر رقبا ,خریداران ,فروشندگان و …یکی از مهارت‌هایی است که در تمام کسب و کارها باید لحاظ گردد.

2- مهارت در انتخاب نوع کسب و کار: با توجه به ماهیت کسب و کار انتخاب شده قوانین و مقررات لازم را آشنا بوده و با درنظر گرفتن تمام شرایط اقدام به آغاز فعالیت نماید.

3- مهارت در انتخاب نام کسب و کار: درانتخاب نام باید مواردی همچون  گویا بودن, متناسب با فرهنگ , ملیّت , ماهیت شغل و… داشته باشد.

4- مهارت کنترل و نظارت: بدست آوردن اطلاعات در محیط و متغییرهای اثر گزاربر آن و اطلاع و آگاهی از وضعیت و روند اجرای کسب و کار به نحوی موثر می تواند ما را در غلبه بر مشکلات پیش رو یاری رساند و مشکلات و رویدادهای احتمالی را پیش بینی وبرطرف نماید.

مهارت مهم در کارآفرینی

ب) 6 مهارت مدیریتی از 10 مهارت مهم در کارآفرینی :

1- مدیریت ریسک: توانایی و مهارت مقابله با پیشامدهای احتمالی و بازگشت به حالت تعادل در کسب و کار.

2- مدیریت بازاریابی: توانائی و مهارت در انجام تحقیقات بازار, مشتریان, رقبا, مهارت درقیمت‌گذاری , انتخاب شیوه مناسب تبلیغات, گزینش کانال‌های مناسب توزیع و…. .

3- مدیریت روابط انسانی: در حالت کلی محیط های کاری زمینه‌های پیچیده‌ای هستند که درک و فهم رفتار در آنها ازطریق توجه به 3 نگرش‌های کارکنان, روابط اجتماعی, ارتباطات غیر رسمی و متغیرهای دیگر امکان پذیرند. توجه به روابط انسانی درمحیط کار برای ما بعنوان یک کارآفرین برای اداره کسب و کار بسیار مهم خواهد بود.

4- مدیریت زمان: استفاده بهینه از زمان برای اجرای هر برنامه, بودجه‌بندی زمان از مهمترین اموری است که یک مدیر را قادر می‌سازد تا به نتایج مطلوب دست یابد.

5- مدیریت توسعه: دردنیای امروز که با تحولات شتاب داری در تکنولوژی و اطلاعات مواجه هستیم برای مقابله با آن کارآفرین باید توانائی دگرگون کردن ونو کردن را داشته باشد مدیریت توسعه همواره شرایطی را فراهم خواهد کرد که بصورت مرتب سبب بهبود سازمان می‌گردد تا هرچه بیشتر نیروهای بالقوه را بالفعل نمایند.

6- مدیریت مالی حسابداری و تامین بودجه: مهارت درتامین سرمایه مورد نیاز , استفاده از این سرمایه و تخصیص بودجه و همچنین مهارت درثبت و طبقه بندی رویدادهای مالی روزانه و سالانه به منظور نشان دادن موقعیت مالی شرکت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *