4 عامل تعیین کننده برای شروع یک سرمایه گذاری موفق

عوامل سرمایه گذاری موفق

سرمایه گذاری موفق

عوامل تعیین کننده براي شروع یک سرمایه گذاری موفق:

کسب و کار نیازمند سرمایه گذاري مداوم است. توانایی شما در تصمیمات هوشمندانه و تفکرِ درست در شروع با توجه به هر نوع سرمایه گذاری، میتواند تعیین کننده شکست یا موفقیتتان باشد. شخصا معتقدم که برای شروع یک سرمایه گذاری موفق باید با افراد متخصص و خبره در این عرصه مشورت کنیم. حتی شاید لازم باشد با صرف هزینه از اساتید کسب و کار مشاوره بگیریم. تا قبل از قدم گذاشتن در این راه از تمامی احتمالات موفقیت سرمایه گذاری و یا شکست آن، با خبر شویم.

شنیده اید که میگویند: « آنچه نمیدانید به شما آسیب نمیرساند.» برای داشتن یک سرمایه گذاری موفق خلاف این جمله صدق میکند. یعنی « آنچه نمیدانید باعث شکست شما است. » اگر چهار مورد زیر را نمیدانید یا تصور مبهمی از آنها دارید، باید بدانید که در بازاریابی، فروش و یا اقدامات تجاری ممکن است اشتباهاتی مرتکب شوید که کسب و کار شما را نابود کند.

1.تعریف سرمایه گذاری:

سرمایه گذاری یعنی خرید یک دارایی یا هر چیز دیگری به این امید که در آینده قیمت آن افزایش خواهد یافت و یا درآمدی را ایجاد خواهد کرد. ساختمان شرکتی که قبلاً از آن به‌عنوان محلی برای تولید کالا استفاده می‌شده و سرمایه‌ گذاری که شخص با رفتن به دانشگاه انجام می‌دهد. هردو مثال‌هایی برای سرمایه گذری در دنیای اقتصاد هستند. در دنیای مالی خرید اوراق قرضه و مشارکت، سهام یا ملک نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

منبع: modiremali.com

از خود بپرسید چه مقدار باید سرمایه اولیه داشته باشید و برای چه مواردی از آن استفاده کنید. تفکرات خود درباره یک سرمایه گذاری موفق را روی کاغذ بیاورید.

2.بازگشت سرمایه:

پیش بینی شما از بازگشت سرمایه تان چه مقدار است؟ به درصد بگویید، در نظر دارید چه مقدار از سرمایه برگشت داشته باشد؟ این مقدار را چگونه حدس زدید و چقدر مطمئن هستید پیش بینی شما درست است؟

– چگونگی بازگشت سرمایه:

این سود چگونه بوجود می آید؟ مراحل دقیقی که پیش بینی میکنید باعث کسب سود خواهند شد را بنویسید. برای بازگشت سرمایه تان چه مسیری را باید دنبال کنید. آیا زمینه سرمایه گذاری بهتري وجود دارد که بازده بیشتر و بازگشت سرمایه مطمئن تری داشته باشد؟

– بدترین بازدهیِ ممکن

بدترین بازدهیِ ممکن چیست؟ بدترین حالت ممکن برای شکست تولید، فروش یا ارائه خدمات را در نظر بگیرید. ممکن است چه اشتباهی صورت گیرد؟ چه خطراتی متوجه سرمایه شما خواهند بود؟ اگر این سرمایه گذاری موفق نبود آیا مقدار سرمایۀ جایگزینی وجود دارد؟

 3.انتخاب سیستم حسابداری:

سودتان چگونه بررسی و اندازه گیری میشود؟ براي پیگیريِ مقدار وجه سرمایه گذاری شده و بازده آن کدام سیستم حسابداری مورد استفاده قرار میگیرد؟ اکثر مدیران کسب و کار تصمیم میگیرند پس از شروع کار یک حسابدار استخدام کنند. بهتر است قبل از شروع سرمایه گذاری تان درباره نحوه محاسبات مالی تحقیق کنید یا با متخصصین مشورت کنید.

4.پذیرش سرمایه گذاری:

کمی هم به احساستان توجه کنید. آیا شروع سرمایه گذاری در این کسب و کار احساس خوشایندي به شما میدهد؟ آیا به افرادی که دخالت دارند و نیز به منطق این تجارت کاملاً اطمینان دارید؟ آیا با احساس مثبت این کار را پذیرفته اید؟ اکثر افرادی که سرمایه گذاری موفق داشته اند، عشق و علاقه به کار را از عوامل اصلی موفقیت میدانند. پس فقط به دنبال سود مالی نباشید؛ حس قلبی نسبت به کارتان را جدی بگیرید.

با مطالعه مقاله زیر با تفکر سرمایه داران موفق آشنا خواهید شد:

کتاب های تاثیر گذار روی موفق ترین کارآفرینان

 

دیدگاه ها بسته شده است