اصول کار تیمی (بخش دوم)

اصول کار تیمی بخش سوم

اصول کار تیمی: برای موفقیت هر تیم اصولی وجود دارد. اگر اعضای تیم این اصول را مبنای کار خود قرار دهند، می‌توانند صرف‌نظر از میزان استعدادشان، اعضای مؤثرتری باشند. در بخش گذشته به بررسی شش مورد از 17 اصول پرداختیم . در این بخش به 6 اصل بعدی خواهیم پرداخت :

۱- انضباط:

در کار تیمی نظم یکی از اولیه ترین  اصول  کار تیمی است. وظایف باید به‌طور منظم و برنامه ریزی شده انجام شوند؛ یعنی کارهای محول شده باید در زمان مناسب و به شیوه‌ای درست انجام شوند.

۲- ارتقا توسط اعضای تیم:

باید بدانید ارتقای هرشخصی، ارتقای کل تیم است. ارزش هر شرکتی به منابع انسانی آن است. هر یک از اعضای تیم می‌توانند باعث افزایش کیفیت کار کل تیم شوند. کسی که بتواند سطح عملکرد تیم را بالا ببرد و بر توان و ظرفیت اعضای تیم بیفزاید، قابل‌ستایش و تحسین است.

۳- مشتاق بودن:

شور و شوق درونی اعضای تیم باعث تقویت روحیه تیم می‌شود. حس اشتیاق را در خود برانگیزانید و به کار و تیم خود ایمان داشته باشید.

۴- داشتن قصد و هدف:

اعضای تیم برای دستیابی به هدف متعالی، باید تصویر بزرگی از هدف در ذهن خود داشته باشند، ‌ضعف‌ها و قدرت‌های تیم را بشناسند و وقت و نیروی خود را در مسیری بگذارند که آن‌ها را به هدف از پیش تعیین شده ی تیم برساند.

۵- آگاهی از وظایف:

اعضای تیم از وظایف خودآگاهی دارند. آن‌ها هدف خود را می‌دانند و به رهبر تیم، اجازه رهبری کردن می‌دهند. اولویت اولشان موفقیت تیم است و در مرحله بعد موفقیت خودشان. البته که باید در راستای هم باشد.

۶- آمادگی:

اعضای تیم برای رسیدن به مقصد و هدف آمادگی دارند. شما برای رسیدن به آمادگی نیازمند ارزیابی و بررسی مقصد، مسیریابی رسیدن به هدف، داشتن نگرش مثبت نسبت به خود و تیم و درنهایت اقدام و عمل هستید.

ادامه دارد…

دیدگاه ها بسته شده است