معرفی کتاب: “ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می دانستم.”

درباره کتاب “ای کاش وقتی بیست ساله بودم میدانستم”                                                   

نویسنده کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می دانستم دکتر Tina Seelig مدیر اجرایی مرکز کارآفرینی دانشگاه استنفورد است. وی دوره های متعددی را در زمینه ابتکار، خلاقیت و نوآوری و موفقیت در دانشکده ی علوم مدیریتی این دانشگاه تدریس می کند. او به عنوان هدیه‌ی بیست سالگی فرزندش «جاش»، کتابی نوشته به نام «چیزهایی که کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم…». این کتاب با عنوان What I Wish I Knew When I Was 20  توسط انتشارات هارپرکالینز منتشر شد. کتاب دربردارنده داستان‌ها و نکات ساده‌ای است که می‌تواند برای نسل جوان بسیار آموزنده باشد. بسیاری از نکات مطرح شده در این کتاب، فراتر از فرهنگ یک کشور یا یک نسل خاص هستند و می‌توان مصداق‌های آنها را در نقاط مختلف «جغرافیای اقتصادی جهان» جستجو نمود.

کتاب ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می دانستم  یک کیمیا و درّ  بی همتاست و هراندیشه و عملی که از آن تاثیر پذیرد به بخشی از این کیمیا تبدیل خواهد شد. (مکینتاش)

 

کتاب “ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میدانستم” برای چه کسانی مفید است:

این کتاب نقل ماجراهای جذاب و حیرت انگیز افرادی است که نویسنده در مقام استاد، محقق، مشاور و… با آنان سروکار داشته است.

بعضی ازاین ماجراها در کلاسهای دانشگاهی، برخی در حوزه مدیریت و اجرا ، و شماری در خلال زندگی روزمره مردم اتفاق افتاده است.

نقطه اشتراک همه این افراد آن است که بر تمام الگوها و مفروضات از پیش تعیین شده در ذهنشان خط بطلان کشیده و از چشم اندازی کاملا متفاوت به همه چیز نگریستند و در تلاش برای تحقق بخشیدن به رویا هایشان هستند.

درنتیجه موقعیت های به ظاهر پیش پاافتاده و به درد نخور را به فرصت هایی مبدل ساختند که هرگز در حیطه تصور و تخیلشان نمی گنجید.

مطالعه این کتاب مجالی است شگفت تا از شر بسیاری از الگوهای معیوب گذشته که در ژرفای وجودتان ریشه دوانده رها شوید. آنگاه خواهید دید که روابطتان با مردم، ایده ها و اشیا معنایی متفاوت پیدا خواهد کرد.

 

نظر اساتید درباره کتاب “ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم میدانستم” :

what I wish I knew when I was 20

what I wish I knew when I was 20

  • این کتابی است بزرگ. شاید مثل سایر کتابها سریع آن را بخوانید اما به طور قطع بارها به آن مراجعه خواهید کرد. تا با توسل به افکار و آرمانهای هوشمندانه اش با دست پر به جنگ مشکلات و موانعی که بر سر راهتان قد علم کرده اند بروید و آنها را ازمیان بردارید. (جان تامسون، استاد دانشکده ی مهندسی استانفورد)
  • این کتاب حاوی ماجرای زندگی افرادی ست که به طرزی شگفت انگیز بدترین موقعیتها را به فرصت های مثبت تبدیل کرده اند. این افراد در پرتو ذهن هشیار و کنجکاوشان شناخته ها را رهاکرده و به استقبال ناشناخته ها رفتند ونهایتا پلی زدند که آنان را از محدوده ی الگوهای کهنه و تکراری به قلمرو طرحها و ایده های جدید رهنمون کرد. (جان مایرز، دانشجوی دانشکده طراحی استانفورد)
  • اندیشه های نبوغ آسای این کتاب یاری تان می کند طرحها و اهداف خویش را از نو ترسیم کرده. و قابلیت هایتان را درحدکمال به انجام رسانید. (استیو کیس، مدیر و بنیانگذار امریکن آن لاین)

بخشی از کتاب:

اگر به شما ۵دلار پول و ۲ساعت وقت بدهند و بخواهند با این سرمایه محدود و زمان کم پول دربیاورید چه میکنید؟ بعضی می گویند بلیط بخت آزمایی می خرم. این اظهار نظر از جانب افرادیست در ساحل امن و آسایش باقی بمانند و بدون بذل مساعی و تلاش از باغ زندگی ثمر بگیرند. عده ای یک نوشیدنی می خرند و این ها افرادی هستند که به آب باریکه ای در زندگیشان قناعت می کنند.
لابد می پرسید این کار چگونه میسر میشود؟ چگونه میتوانیم با دست خالی و کمترین بضاعت پول در اوریم؟
این آزمایش در دانشگاهی انجام شد و نتیجه ای شگفت آور بدست آمد: تیمهای برنده پس از شناسایی و رفع موانع توانستند بیش از ۶۰۰ دلار سود کنند و متوسط سودشان با توجه به ۵دلار سرمایه اولیه ۴۰۰۰ درصد شد!

راز موفقیت چشم گیرشان چه بود؟ برای پاسخ به این برسش حتما کتاب را مطالعه کنید.

اگر هنوز بیست ساله نشده‌اید یا اگر بیست ساله هستید و حتی اگر از بیست سالگی گذشته‌اید، خواندن کتاب «ای کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می‌دانستم» را از دست ندهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *