آکادمی فردوسی

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دانشکده بیزنس راتمن که زیر مجموعه دانشگاه تورنتو است یکی از بزرگترین مراکز فعال در حوزه شتابدهنده ها در کاناداست. در سال های اخیر کانادایی ها هزینه های زیادی را بر روی شتابدهنده ها سرمایه گذاری کرده اند. آن ها معتقدند در برخی حوزه ها دست آورد های مراکز علمی کانادا قابل توجه تر یا حداقل برابر موارد مشابه در آمریکا است اما یک ضعفی وجود دارد که دست آوردهای این مراکز علمی تجاری نمیشود. 
از این رو قصد دارند این معضل را در دانشکده ای مثل دانشکده راتمن بررسی نمایند. 
در صحبتی که با یکی از فعالین آنجا داشتم متوجه شدم فعالیت ایده های IT بنیان توسط اساتید تجارت دانشکده راتمن مورد ارزیابی قرار می گیرد. به علاوه در این شتابدهنده علاوه بر فرآیند شتابدهی مرسوم سایر شتابدهنده ها، پژوهش هایی بر روی فرآیندهای شتابدهی نیز انجام می شود. حتی پژوهشگرانی از این دانشکده در حین تحصیل رابطه تنگاتنگی با شرکت های در حال رشد دارند تا برای هر شرکت به استراتژی های حمایتی مناسب با همان محصول و شرکت دست یابند.

عنوان و شعار این آزمایشگاه عبارت بود از:
Creative Destruction Lab: Scale your tech startup

دوستان علاقه مند می توانند عملکرد این آزمایشگاه (یا به نوعی شتابدهنده) را در سایت زیر بررسی کنند:
https://www.creativedestructionlab.com/

نکته ۱: شتابدهنده چیست؟
به زبان ساده شتابدهنده ها مجموعه هایی هستند که کسب و کار های نوپا، ایده های ناب و تیم های مستعد را شناسایی و با پشتیانی های متنوعی که از این مجموعه های نوپا انجام می دهند به رشد کسب و کار ایشان کمک می کنند. این پشتیبانی ها می تواند در قالب ارائه مکان و ابزارهای دفتری به همراه خدمات مشاوره ای و منتورینگ و همچنین پشتیبانی مالی باشد. در کنار این موارد کمک به بازارسازی، پیدا کردن سرمایه گذار و نیز بستن قراردادهای تجاری نیز در دایره خدمات شتابدهنده ها قرار می گیرد. کل این فرآیند در بازه های محدودی (مثلا ۹ ماه) انجام می شود.

نکته ۲: 
برای اطلاعات بیشتر الگوی شتابدهی و برخی خدمات در شتابدهنده ها میتوانید از گروه شتابدهنده کسب و کار فردوسی (مستقر در دانشگاه فردوسی مشهد) 
بازدید نمایید:
https://t.me/ferdowsi_accelerator و سایت http://ferdowsiaccelerator.ir/

اولین مسابقه از سری چالش های بازار توسط آکادمی فردوسی با همکاری دانشگاه اقبال لاهوری در این دانشگاه برگزار شد

در این چالش شرکت کنندگان با انجام بازی های گروهی با مهارت های کسب و کار آشنا شده و در انتها از تجربه خود در این بازی و تعمیم آن به بازار کسب و کار سخن گفتند.

 

 

 

صفحه1 از54

آخرین رویدادها

نمایندگان آکادمی

نمایندگان اکادمی

با ما در ارتباط باشید

آکادمی نوآوری و کارآفرینی فردوسی با خدماتی متفاوت در خدمت شما عزیزان است.

  • تلفن: 38837395 - 051
  • ایمیل: info[at]ferdowsiacademy[dot]ir
  • فکس: 38837395 - 051
بالا