جستجو
تاریخ ارسال نام عنوان سوال متن سوال answer  
1394-10-26 15:29:03 کانال جابز21 جدا شدن همکاران از شرکت سلام، ما شرکتی راه اندازی نموده ایم در حوزه تولید محتوا، دو نفر از همکاران ما که در حوزه گرافیکی و سایت فعالیت می کردند، در کنار فعالیت خود به جذب پروژه های خرد نیز اقدام می نمودند. هم اکنون قصد جدا شدن از ما را دارند. پیشنهاد شما برای تعامل با ایشان چیست؟ سلام دوست عزیزم، اتفاقی که در مجموعه شما رخ داده به نوعی به اسپین اف شباهت دارد. اما اسپین آف (Spin Off) چیست؟ چه سازمان هایی به اسپین آف نیاز دارند ؟ ✅ اسپین آف، در واقع یک استراتژی بسیار خوب برای سازمان هایی است که با سرعت نسبتاً قابل قبولی رشد کرده و قادر به مدیریت شرایط فعلی خود نیستند. ✅ اسپین آف زمانی اتفاق می افتد که یک کسب و کار بالغ، برای رسیدن به بهره وری هرچه بیشتر و تسهیل امور، بخشی از سازمان خود را واگذار کرده و یک نهاد مستقل ایجاد می کند. برای مثال، یک سازمان ممکن است، بخشی را که برای یک مدت طولانی، بازدهی و رشد مناسبی نداشته است، (به اصطلاح) اسپین آف کند و از این طریق تمرکز اصلی خود را بر روی محصول یا سرویسی بگذارد که به نظر زمینه ی رشد بیشتری خواهد داشت. ✅ معمولاً انتظار می رود شرکت هایی که از طریق اسپین آف از سازمان اصلی جدا می شوند، ارزش بسیار بیشتری نسبت به زمانی که جزئی از یک کسب و کار بزرگتر بوده اند، پیدا کنند. به طور خلاصه می توان گفت اسپین آف، خروج یک پروژه جدید ناشی از کارافرینی سازمانی از بدنه کسب و کار مادر است، که به نتایج قابل قبول اولیه رسیده باشد. با توجه به موارد اشاره شده پیشنهاد می کنم، در یک تعامل دو طرفه برد برد آن مجموعه در قالب یک اسپین آف از شما جدا شوند. موفق باشید (مهرکیش). سوالات خود را پیرامون دغدغه های راه اندازی و نگه داری کسب و کار خویش از ما بپرسید.
1394-10-22 08:16:29 کانال جابز21 تجاری سازی کتاب سلام، من دانشجو دکتری مدیریت هستم و یک عنوان کتاب در موضوع کار تیمی در مراحل انتهایی نگارش دارم. در موضوع تجاری سازی این کتاب مرا راهنمایی نمایید. سلام دوست عزیزم، همانطور که خودتان اشراف داریدکتاب نیز به عنوان یک محصول نیازمند تدوین یک مدل تجاری است که برای آشنایی با آن می بایست در کارگاه مدل شغلی من شرکت نمایید. اما با توجه به شرایط شما از دفتر آکادمی به شما تماس خواهند گرفت و ترتیب یک وقت مشاوره تجاری سازی را به شما خواهند داد تا حضوری در خصوص تجاری سازی اطلاعات بیشتری بگیرید. البته انتشارات بهین پژوهش به عنوان شریک کلیدی مدرسه کسب و کار نیز می توانند در خصوص مقررات نشر به شما اطلاعاتی کاربردی بدهند. موفق باشید (مهرکیش). سوالات خود را پیرامون دغدغه های راه اندازی و نگه داری کسب و کار خویش از ما بپرسید.
1394-10-09 11:02:41 کانال جابز21 ثبت شرکت دانش بنیان در مرکز رشد با سلام، چند تا سوال در زمینه ثبت شرکت دانش بنیان در مرکز رشد داشتم. میخواستم ببینم اگه کسی بخواد یه شرکت ثبت کنه باید قبل از ثبت شرکت تو مرکز رشد به صورت آزاد کارای ثبت شرکتش رو انجام بده؟ سلام دوست عزیزم، برای حضور در مرکز رشد نیازی به ثبت شرکت نیست. شما میتونید در قالب یک هسته دانشگاهی وارد مرکز رشد بشید و به عنوان یک واحد فناور فعالیت کنید. در ضمن در زمان حضورتون در مرحله رشد مقدماتی مرکز رشد این فرصت رو دارید نسبت به ثبت شرکت خودتون اقدام کنید. به صورت کلی پروسه حضور در مرکز رشد و ثبت شرکت دو سیر متفاوت هستند. موفق باشید (ادمین). سوالات خود را پیرامون دغدغه های راه اندازی و نگه داری کسب و کار خویش از ما بپرسید.
1394-10-04 09:52:55 کانال جابز21 پیشنهاد کار مناسب با سلام، بنده قصد ازدواج دارم، و با وجود آن که دانشجو هستم. برای داشتن یک کار پیگیر هستم. لطفا به بنده پیشنهاد مناسبی دهید. سلام دوست عزیزم، شوق شما به پذیرش مسئولیت زندگی را تبریک می گویم. با توجه به آن که برداشتم این است که شما دانشجو مقطع کارشناسی هستید. به دنبال تدوین برنامه توسعه فردی خویش باشید. پیشنهاد می کنم، مدل شغلی خود را تهیه کنید و در جلسات خواستگاری برنامه و مدل شغلی خود را ارائه دهید. ارائه مدل شغلی خود کاربردی ترین موضوع برای همسر آینده شما خواهد بود که در صورت تطابق با واقعیت ها می تواند نظر مثبت خانواده ایشان را نیز به همراه داشته باشد. هر چند که می توانید به برخی فعالیت های پاره وقت که در مسیر مدل شغلی خود تعریف می کنید، نیز اشاره نمایید. مجموعه کارگاه مدل شغلی من که با مشارکت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد ویژه مجردین و متاهلین در بهمن ماه برگزار می گردد به این موضوع اختصاص دارد. حضرتعالی از طرف مجموعه به صورت رایگان در این کارگاه ها دعوت هستید که با شما تماس خواهند گرفت؛ ارادتمند شما (مهرکیش). سوالات خود را پیرامون دغدغه های راه اندازی و نگه داری کسب و کار خویش از ما بپرسید.
1394-10-04 08:18:49 کانال جابز21 نقطه مناسب برای نگارش یک کتاب با سلام، بنده دانشجو دکتری رشته مهندسی هستم. چند وقتی است در نظر دارم کتابی را در موضوع کاری خود بنویسم. به نظر شما نقطه ای که برای نگارش یک کتاب مناسب است کجاست. (چه زمانی باید خود را در سطح نوشتن یک کتاب بدانیم)؟ سلام دوست خوبم، خیلی خوشحالم که میبینم شوق نوشتن در شما شعله ور است، از لحظه ای که این نوشته را میخوانی باید شروع کنی؛ چونکه هیچ گاه ندیدم چشمه برای جوشیدنش منتظر زمان و لحظه خاصی گردد! بنابراین: تا میتوانی افکار و ایده هایت را بر روی کاغذ بریز :::: تخلیه ::::: آنها را دسته بندی و مرتب کن تا آراسته گردد :::: تحلیه ::::: آنها را به با فرمتی مشخص و مدون منتشر کن :::: تجلیه :::: شما را به شرکت در کارگاه پنجشنبه همین هفته با موضوع کتاب و کتابخوانی دعوت میکنم بن شرکت در کلاس به صورت رایگان تقدیم به شما دوست خوبم؛ با تشکر فراوان از طرح این سوال کاربردی؛ ارادتمند شما (صائبی) سوالات خود را پیرامون دغدغه های راه اندازی و نگه داری کسب و کار خویش از ما بپرسید.
1394-09-29 06:17:38 کانال جابز21 نقطه مناسب برای نگارش یک کتاب با سلام، بنده دانشجو دکتری رشته مهندسی هستم. چند وقتی است در نظر دارم کتابی را در موضوع کاری خود بنویسم. به نظر شما نقطه ای که برای نگارش یک کتاب مناسب است کجاست. (چه زمانی باید خود را در سطح نوشتن یک کتاب بدانیم)؟ سلام دوست خوبم، خیلی خوشحالم که میبینم شوق نوشتن در شما شعله ور است، از لحظه ای که این نوشته را میخوانی باید شروع کنی؛ چونکه هیچ گاه ندیدم چشمه برای جوشیدنش منتظر زمان و لحظه خاصی گردد! بنابراین: تا میتوانی افکار و ایده هایت را بر روی کاغذ بریز :::: تخلیه ::::: آنها را دسته بندی و مرتب کن تا آراسته گردد :::: تحلیه ::::: آنها را به با فرمتی مشخص و مدون منتشر کن :::: تجلیه :::: شما را به شرکت در کارگاه پنجشنبه همین هفته با موضوع کتاب و کتابخوانی دعوت میکنم بن شرکت در کلاس به صورت رایگان تقدیم به شما دوست خوبم؛ با تشکر فراوان از طرح این سوال کاربردی؛ ارادتمند شما (صائبی) سوالات خود را پیرامون دغدغه های راه اندازی و نگه داری کسب و کار خویش از ما بپرسید
1394-09-28 06:19:42 کانال جابز21 کار کردن در دوران دانشجویی با سلام، کار کردن در حین تحصیل با توجه به عدم نیاز مالی چند وقتی است ذهن من را به خود اختصاص داده است. در صورت امکان بفرمایید کار کردن در دوران دانشجویی آیا توصیه می گردد یا خیر؟ سلام به شما، خوشحال هستم که دغدغه حضور در بازار کار دارید، شما جزء اقلیتی هستید که تمایل به گرفتن مسئولیت در زندگی دارند. حتما در دوران دانشجویی کار کنید اما با رعایت این سه نکته: * کار کنید اما اولویت اول شما تحصیل و درس باشه؛ هم از نظر زمانی و هم از نظر تمرکز فکری ** تمرکزتون روی کسب مهارت باشه و نه درآمد؛ شما گندم درو کنید، کاه هم به دنبال آن حاصل آید! *** یک مشاور دلسوز برای کسب و کارتون داشته باشید، چه بخواین برای خودتون کار کنین و چه برای یک مجموعه و شرکت موفق و سربلند باشید(صائبی).
1394-09-22 09:27:03 کانال جابز21 تاسیس شرکت با سلام ما یک گروه دانشجویی هستیم که در چند مسابقه رباتیک شرکت نموده ایم و اکنون قصد تاسیس شرکت داریم. اما مسیر تعیین اعضای اصلی تیم را نمی دانیم. راهنمایی بفرمایید. با عرض سلام و وقت بخیر پاسخ به سوال شما در چند موضوع خلاصه خواهد شد که در چند مرحله پاسخ گویی خواهد شد. البته توجه داشته باشید پاسخ به سوال شما با پیش فرض ایده اقتصادی و دانستن مفاهیم کسب و کار از سوی شما است (در صورت عدم آشنایی پیشنهاد می گردد در کارگاه مدل شغلی حضور به هم رسانید.) 1- شناسایی اعضای تیم. در این مرحله نفرات اصلی تیم خود را باید تعیین کنید. بر حسب تجربه می گویم بهتر است این نفرات، کسانی باشند که آورده مشخص و مورد نیازی برای همکاری با شما داشته باشند.ایشان باید نسبت به آن آورده توجیه باشند. مثلا ممکن است کسی برند و تخصص دکتری داشته باشد اما علت حضورش در تیم شما ارتباطات تجاری مشخصی است که می تواند فعال سازد. پس هر چند تخصص وی مهم است اما اگر آن فرد موفق به فعال کردن ارتباطات تجاری نشود حضورش در تیم ارزشمند نیست. 2- درک درست آینده. در این مرحله نسبت به آینده همکاری با اعضای تیم خوب دقت و بررسی نمایید. ممکن است کسانی که قصد همکاری با ایشان را دارید در چند ماه آینده سرباز شوند و یا برای تحصیل به شهر یا کشور دیگری بروند. 3- تعیین نحوه همکاری. این موضوع به قوانین مالی و کاری شما مربوط می شود که در پست دیگری پاسخ گویی خواهد شد. موارد بسیاری دیگری نیز در کار تیمی مطرح هستند که در صورت علاقه مندی می توانید در کارگاه های کار تیمی(مدیریت موازی و شطرنج باز ) اطلاعات بیشتری بدست آورید.
1394-09-22 09:20:30 کانال جابز21 انتقال به مركز رشد ديگر با سلام، آيا شركت مستقر در يك مركز رشد حسب ضرورت ميتواند به مركز رشد ديگرى انتقال يابد؟ با عرض سلام و وقت بخیر پ.يك واحد فناور مستقر در مركز رشد با توجه به التزام در انجام تعهدات حقوقى قراردادهاى منعقده با مركز رشد فقط در صورت تسويه حساب ميتواند درخواست پذيرش خود را به مركز رشد ديگر ارائه نمايد.
1394-09-22 09:12:54 کانال جابز21 ورود و استقرار در مركز رشد با سلام، آيا براى ورود و استقرار در مركز رشد مدرك دانشگاهى لازم است؟ با عرض سلام و وقت بخیر پ این موضوع در مراکز رشد مختلف قوانین مختلفی را دارد اما به طور کلی حضور در مركز رشد و استفاده از امكانات منوط به داشتن ايده محورى قابل تجارى شدن است اما در بعضی مراکز رشد داشتن مدرك تحصيلى دانشگاهى يا محل اخذ مدرك تحصيلى ملاك اصلى نميباشد. هر چند در برخی دیگر درصد سهامداران بایستی از فارغ التحصیلان همان دانشگاه باشند.
صفحه1 از2

آخرین رویدادها

نمایندگان آکادمی

نمایندگان اکادمی

با ما در ارتباط باشید

آکادمی نوآوری و کارآفرینی فردوسی با خدماتی متفاوت در خدمت شما عزیزان است.

  • تلفن: 38837395 - 051
  • ایمیل: info[at]ferdowsiacademy[dot]ir
  • فکس: 38837395 - 051
بالا