آیا دوست دارید به نیروگاه عظیم انرژی مثبت متصل شوید؟

همه‎ی ما دوست داریم زمانی که صبح هنگام از خواب برمی‎خیزیم سرشار از تازگی و نشاط باشیم. سعی می‎کنیم با تمرین و تزریق افکار مثبتو به کارگیری جملات تلقینی، روزهای شادی آفرینی را برای خود خلق کنیم و اگر هم در معرض این افکار قرار گرفتیم با دوری گزیدن از شرایط و موقعیت‎هایی که با افراد و یا انرژی‎های منفی حاصل از آنها روبرو می‎‎شویم راه بهتری برای تخلیه‎ی آنها پیش بگیریم، اما گاهی قدرت این افکار منفی که در ذهن خود پرورش داده‎ایم و یا انرژی‎های منفی حاصل از مجاورت با افراد منفی آن‎چنان زیاد است که در اثر این مجاورت و نشست و برخاست، ناخودآگاه تأثیر منفی خود را بر روی ما می‎گذارند تا جایی که دیگر توان مقابله با آن‎ها را نداریم و در آخر شب با جسم و ذهنی خسته تن به رختخواب می‎سپاریم تا بلکه با آرامشی که در خواب داریم بتوانیم خود را احیا سازیم.
بدن شما از طریق کانالهای انرژی که تحت عنوان چاکرا معرفی می‎شوند انرژی‎های مثبت و یا منفی را دریافت می‎کند. احساسات منفی مانند حسادت، منفی نگری، خشم و عصبانیت، بداخلاقی، غیبت و…. باعث مسدود شدن کانال‎های انرژی شما می‎شود و از آن طرف احساسات مثبتی مانند خیرخواهی، نیکی به دیگران، شکرگزاری و همه‎ی آنچه که از خوبی‎ها سراغ دارید باعث باز شدن کانال انرژی شما می‎شود. چاكراهامراكزانرژي درحال چرخش،بخش‎هاي بسيارمهمي ازكالبدانرژي هستند.این مراکزپرانرژی وظایفی ازقبیل کنترل ویژگیهای روحی و جسمی بدن و هم چنین جذب و توزیع انرژی به بخش‎های مختلف بدن را بر عهده دارند. تحقیقات بسیاری نشان داده است که دریافت انرژی‎های معنوی مانند نماز، دعا، سبب بهبود و عملکرد بهتری از چاکراها در بدن است.
پروفسور newberg یکی از بنیان‎گذاران علم نوروتئولوژی و متخصص بیمارستان و کالج پزشکی دانشگاه توماس جفرسون در بررسی‎ها و تحقیقات خود  سعی کرده است که رابطه‎ی بین مغز و دین‎داری افراد را بررسی نماید. این آزمایش که توسط اشعه‎ی ایکس از قسمت‎های مختلف مغز انجام گرفته است نشان می‎دهد که عبادت بر نواحی گوناگون مغز تأثیرگذار بوده و منجر به بهبود علمکرد مغز، رفاه و افزایش ظرفیت شفقت افراد می‎شود. به عنوان مثال دستگاه لیمبیک که در بالای نخاع قرار داد قسمت اولیه مغز را تشکیل می‎دهد. این قسمت وقتی فعال می‎شود که ما احساس ترس، خشم و سایر عواطف مخرب و بدبینانه را داریم.
عبادت‎های ما که شامل نماز، دعا و نیایش می‎شود باعث این می‎شود که دستگاه لیمبیک خاموش شده و تولید عواطف منفی نداشته باشد که این منجر به ایجاد احساس آسایش، کاهش استرس و اضطراب و سایر عواطف منفی می‎شود. در طی این تحقیق میزان عبادتی که در روز انجام می‎دهیم تأثیر متفاوتی بر عملکرد مغز دارد. چرا که عبادت‎های کوتاه مدت و یا گاه به گاه ما تأثیر مهمی بر مغز ندارد. این پژوهش نشان داده است که هرچقدر میزان عبادت روزانه‎ی ما افزایش یافته و تکرار بیشتری داشته باشد کارآیی و عملکرد مغز بهتر خواهد بود. دکتر نیوبرگ در سخنرانی تحت عنوان چگونه سلامت و شادمانی ما تحت نفوذ معنویت‎گرایی و عواطف ما قرار دارند گفت: احساسات مثبت، بخش‎هایی از مغز که درگیر خرسندی و پاداش است را فعال می‎کند و کاهش فشارهای روانی یا استرس موجب تقویت حافظه می‎شود.
در این میان دیده می‎شود که عبادت‎های روزانه‎ی ما مانند نماز و گفتگو با پروردگار که تحت عنوان دعاهای مختلف به دست ما رسیده است، باعث انتقال انرژی مثبت به چاکراها می‎شود. شاید خالی از لطف نباشد که به این نکته اشاره کنیم که خداوندی که به تمام نیازهای انسان آگاه است در دستورات دینی به ما امر فرموده است روزانه پنج نوبت نماز بخوانیم. در این میان گاهی افراد سوال می‎کنند نماز خواندن چه نفعی برای ما دارد و یا اینکه دیده می شود که گاهاً بعضی در انجام این وظیفه‎ی خود کوتاهی و غفلت دارند یا اینکه فکر می‎کنند خداوند با امر کردن به این موضوع قصد داشته است سود و منفعتی را به خودش رسانده باشد. در حالی‎که او غنی بالذات است و اگر هم در تکالیف ما چنین دستوری آمده است تنها و تنها برای سود و نفع ما بوده است. شاید این اثبات علمی آن هم از سوی کسانی که در دین ما نیستند و در کشورهای دیگر تحت عنوان دکتر و پروفسور به ما به عنوان منبع قابل اعتمادی معرفی می‎شوند که برای درمان‎ و شفای روح خود به معنویات روی آورده‎اند ما را هرچه بیشتر به کامل و جامع بودن دین‎مان سوق ‎دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *