راز رسیدن به محبوبیت

راز رسیدن به محبوبیت چیست؟
 بی‎تردید یکی از نیازهای حیاتی انسان مورد محبت قرار گرفتن و دوست داشته شدن است. همه‎ی ما دوست داریم محبوب قلب‎ها باشیم و بعضاً برای رسیدن به این خواسته تلاش‎های فراوانی نیز می‎کنیم. اما گاهی ثمره‎ی این تلاش‎ها آنقدر که باید و شاید تأثیر شگرفی ندارد و می‎بینیم چنان هم که باید شخص محبوبی در بین اطرافیان خود محسوب نمی‎شویم. از آن طرف افرادی را می‎بینیم که بسیار محبوب هستند و افراد بی‎شماری دوست دارند به این شخصیت‎های محبوب نزدیک‎تر شوند تا به این طریق بتوانند زمینه‎ی ارتباطات بیشتر خود را با آنها فراهم نمایند. براستی دلیل آن چیست؟ به راستی از چه عواملی می‎توان استفاده کرد تا به محبوبیت رسید؟
1-محبوبیت یک راز است و کلید این راز در دستان خداوند است.
برای رسیدن به محبوبیت‎های ماندگار، باید هر روز تلاش کرد. باید مراقب بود و از آنچه که روح پاک انسان را تیره و تار می‎کند فاصله گرفت. افکار منفی و قضاوت‎ها و برداشت‎های نادرست و در یک کلام خطاهای ما هر کدام اسباب دور شدن ما را از محبوب بودن فراهم می‎کند.
2-افراد محبوب، اهل محبت و بارش مهر خود به دیگران هستند.
آنها همواره سعی دارند از راه‎های متعدد، مهر خود را به زندگی دیگران سرازیر نمایند. خواه این بخشش کمک به حل مشکلات دیگران و یا همراهی با آنها باشد، خواه سخاوتمندانه بخشیدن بخشی از دارایی خود به نیازمندان و یا نشاندن لبخند پرمهر خود به قلب غم دیده‎ی دیگری باشد.
3-افراد محبوب، از خطای دیگران صرف نظر می‎کنند.
به این معنا که خطای دیگران در حق خودشان را فراموش می‎کنند. همان‎طور که درحدیثی از امام حسن عسکری علیه السلام می‎خوانیم:بهترين برادرتو آن كسى است كه گناه وخطاى تو را به خود،فراموش كند. در بازتاب‎های بیرونی می‎بینیم افراد محبوب دوستان فراوانی دارند. چرا که آنها اهل گذشت و بخشش و فراموش کردن خطاهای دیگران هستند.
4-افراد محبوب خوش‎رو و خوش خلق هستند.
همه‎ی ما از چهره‎ی عبوس و گرفته خوشمان نمی‎آید و در عوض از معاشرت با کسانی که دائماً لبخند بر لب دارند و سعی می‎کنند مشکلات و ناراحتی‎های زندگی را مانع از نداشتن لبخند و گشاده‎رویی خود ندانند. حتی گاهی اگر مسایل زندگی ، مانع لبخند زدن آنها باشد از خوش‎رفتار بودن خود دست نمی‎کشند.
5-افراد محبوب، به خویشتن خود احترام می‎گذارند.
به این معنا که اگر کسی خودش را دوست داشته باشد با آگاهی از استعدادها و توانایی‎های خود تلاش می‎کند تا به محبوبیت برسد. کسی که خودش را دوست داشته باشد ارزش‎های اخلاقی و انسانی را زیور رفتاری خود می‎سازد. همانطور که جمیز ری روان شناس معروف در فیلم راز می‎گوید:
“چطورانتظارداری دیگران ازهمراهی ومصاحبت باتولذت ببرند وقتی خودت چنین احساسی نسبت به خودت نداری؟ دراین مورد با خودت رو راست باش. ازتومیخواهم به این سؤال توجه کنی: آیا همانطور با خودت رفتارمیکنی که میخواهی دیگران با تو رفتار کنند؟”رفتاردیگران فقط معلول هستند وعلت آن طرزفکرتوست.بایدخودت را دوست داشته باشی وبه خودت احترام بگذاری و این پیام را به دنیا بدهی. با این کار قانون جذب تمام دنیا را براساس خواسته جدیدتوبه حرکت درمی آورد و زندگی ات پر از کسانی میشود که دوستت دارند و به تو احترام می گذارند.
بی‎شک رازهای رسیدن به محبوبیت فراوان است و نمی‎توان در این مختصر به همه‎ی آنها اشاره نمود. اما مهم‎ترین نکته در رسیدن به محبوبیت، عمل به آنچه از خوبی‎ها می‎آموزیم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *