dream

۷گام برای رسیدن به رویا ی شما

 

به عنوان یک کارآفرین، شما باید بزرگ رویا پردازی کنید و بعد بزرگتر رویاپردازی کنید.

هاوارد شولتز

                                                                                                                                                                  happy family

آیا دستاوردها می توانند به مراحل کوچکتر شکسته شوند؟ رسیدن به موفقیت و رویا ها کار آسان و راحتی نیست. کسانی که در زندگی به چیزهای عالی دست می یابند معمولا با فرایند بسیار زیادی همراه هستند و بسیاری از موارد ذکر شده در زیر به عنوان بخشی از این فرآیند است. اگر شما با موفقیت دست و پنجه نرم میکنید لیست زیر کمک بسزایی به شما میکند. زمانیکه شما شروع به انجام دادن آنها می کنید شما در راه رسیدن به رویاهای خود خواهید بود.

 

قدم اول: رویای آن

همه چیز از قلب و ذهن شروع می شود. هر موفقیت بزرگی از ذهن یک فرد شروع شده است. آن اشخاص جرأت داشتند که رویا پردازی کنند و باور داشتن که رویاهایشان امکان پذیر است. زمان بزارید و راجب ایده و هدف از خودتان سوال کنید. بزرگ فکر کنید. اجازه ندهید افکار منفی شما را دلسرد کند. شما می خواهید یک “رویا” داشته باشید، رویایی برای خودتان ، خانواده تان و دیگران. اگر شما در ذهن خود رویایی داشتید که به آن اجازه رشد ندادید دوباره شروع کنید. زندگی خیلی کوتاه است.

 

قدم دوم: باور کنید                   dream/رویا

بله، رویای شما باید بزرک باشد. رویای شما باید فراتر از توانمندی های شما باشد. و اما باید قابل باور هم باشد. شما باید بتوانید بگویید که اگر برخی کارها واقعا سخت باشند و اگر شما به اندازه کافی سخت کار کنید ،رویایتان با اینکه سخت است اما باز هم می‌توانید انجامش دهید . یک مثال خوب: فردی که تحصیلات دانشگاهی ندارد می‌تواند آرزو کند که یک شرکت ۵۰ میلیون‌دلاری بسازد. این رویا خیلی بزرگ است، اما باورکردنی است. مثال بد: در مقابل یک زن ۹۰ساله مبتلا به آرتروز رویای ماراتن را در سر دارد که روزی دوی ماراتن را در کمتر از ۳ساعت انجام بدهد. این یک رویای بزرگ اما غیرممکن است. او در عوض باید بر روی ساخت یک کسب‌ و کار ۵۰ میلیون‌دلاری تمرکز کند! و بهتر است حرکت کند!

 

قدم سوم: آن را ببینید

افراد موفق عادتی دارند. آنها  “چیزها را میبینند.” آن ها خودشان را در  در حال قدم زدن اطراف دفتر مدیر عاملیشان  می بینند، و خود را در مقر شرکت ۲۵ میلیون دلاریشان فرض میکنند، در حالی که آن‌ها روی یک صندلی تاشو در محل کارشان نشسته اند. بسکتبالیست های پرتاب کننده در NBA ، فرض میکردند که توپ را به داخل سبد پرتاب کرده اند. گلفباز های PGA می‌توانستند توپ گلف را که مستقیماً در زمین گلف قرار دارد و به داخل چاله ی هدف میرود را تصور کنند. سخنرانان جهانی خودشان را به گونه ای تصور میکردند که با انرژی و احساس صحبت می‌کنند. کارآفرین های موفق خودشان را حال ثبت برند تجاریشان میبینند. برای آشنایی بیشتر با مشخصه های کارآفرینان موفق وارد لینک شوید. همه ی این افراد ذهن را بر آن فرض نگه داشتند که بتواند جسم را کنترل کنند تا رویایشان تحقق یابد.

 

قدم چهارم: بگو

یکی از دلایلی که بسیاری از رویاها هرگز به هیچ نتیجه ایی نمی رسند،  این است که رویاپرداز آن را فقط در ذهن و درون خودش نگه می دارد. این یک رویای آرام است که فقط در ذهن شخص زندگی می کند.  کسی که می‌خواهد به رویای خود برسد باید این رویا را برای بسیاری از مردم تعریف کند و با خیلی از افراد صحبت و تبادل نظر داشته باشد. وقتی ما به طور مداوم رویایمان را می گوییم، بیشتر و بیشتر به آن فکر می کنیم و آن را باور میکنیم. دلیل دیگر: این کار ما را مسئولیت پذیر میکند. وقتی به دیگران گفتیم، این کار باعث می‌شود که ما واقعا رویای انجام کار را داشته باشیم، بنابراین (کار ما) احمقانه به نظر نمی‌رسد.

 

قدم پنجم: برنامه ریزی کنید

برای رسیدن به رویاهایتان باید طرح دقیق و مشخصی داشته باشید. یک ضرب المثل قدیمی میگه : “چیزی که برای آن برنامه ریزی داری، به دستش میاری” این سخن کاملا درست است. شما باید به طور منظم زمان بزارین و استراتژی خود را برای دستیابی  به رویا برنامه ریزی کنید . به تمام جزيیات کار فکر کنید. کل برنامه را به بخش های کوچک و کارآمد برسانید. سپس یک جدول زمانبندی شده برای انجام هر کار بر روی “طرح رویای” خود تنظیم کنید.

 

قدم ششم: آن را انجام دهید

رسیدن به موفقیت معمولا جز سخت ترین کارهاست. در نظر بگیرید در حالیکه نصف مردم دنیا روی صندلی های خود نشسته اند و فیلم سرزمین جزیره گیلگان را تماشا می کنند، افراد موفق در تلاش، برای رسیدن به رویاهایشان هستند. من با این معادله کار میکنم: وظایف کوتاه مدت شما، ضرب در زمان، مساوی با موفقیت های بلند شما. اگر هر روز روی آن کار کنید، در نهایت به رویای خود خواهید رسید.

dream

dreams can be achieved

کتاب جنگ و صلح (که از مهم‌ترین رمان‌های ادبیات جهان به شمار می‌رود) در بلند مدت اما صفحه به صفحه نوشته شده است.

 

قدم هفتم: لذت بردن از آن

وقتی به هدفتان می‌رسید و در واقعیت با رویایتان زندگی می‌کنید، حتماً از آن لذت می‌برید. در واقع از سفرتان لذت می برید. در طول مسیر رسیدن به هدف به خودتان پاداش بدهید. وقتی به هدف رسیدید پاداش بزرگی به خودتان بدهید. به دیگران کمک کنید تا از آن لذت ببرند. مهربان و بخشنده باشید. از رویای خود برای بهتر کردن زندگی دیگران استفاده کنید. سپس به مرحله یک بروید و این بار رویای بزرگتری را شروع کنید…

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *